Tłumaczenie niemieckich dokumentów pojazdu-część III-dokumenty ze Szwajcarii

Dotychczas przedstawione zostały dokumenty pojazdu, które trafiają do nas, do tłumaczenia z Niemiec i z Austrii. Jak już zostało wspomniane, dokumenty pojazdów w języku niemieckim można podzielić na te  pochodzące z Niemiec, z Austrii i ze Szwajcarii. Dziś zajmiemy się dokumentami pojazdu ze Szwajcarii.

Dokumenty pojazdu ze Szwajcarii

Dokument pojazdu pochodzący ze Szwajcarii jest najmniej skomplikowany w porównaniu z wcześniej opisanymi dokumentami z krajów niemieckojęzycznych. Jest to jeden dowód rejestracyjny o szarej barwie, taki sam dla wszystkich kantonów w Szwajcarii, niezależnie od stosowanego tam języka urzędowego. W związku z tym może być wydany w języku niemieckim, francuskim lub włoskim. Ale postać ma zawsze tą samą.

Poniżej przedstawiamy dowód rejestracyjny pojazdu ze Szwajcarii:dowod-rejestracyjny-szwajcaria-tlumacz-przysiegly-niemiecki-angielskii rewers:tłumaczenie dokumentów na język niemiecki z niemeickiego

Najczęściej Klient wraz z powyższym dowodem rejestracyjnym przynosi do tłumaczenia na język polski także fakturę lub umowę kupna-sprzedaży pojazdu w języku niemieckim. Dość często zdarza się, że klienci posiadają umowę kupna-sprzedaży w wersji niemiecko-polskiej. Taki dokument wystarczy jedynie poświadczyć pieczęcią tłumacza przysięgłego i potwierdzić tym samym zgodność dwóch wersji językowych.

Jak wygląda umowa kupna-sprzedaży w wersji dwujęzycznej ?

umowa kupna-spzredaży pojazdu wersja polsko-niemiecka

Dodatkowo do dokumentów pojazdu ze Szwajcarii klienci przynoszą do tłumaczenia dokumenty z odprawy celnej, ponieważ Szwajcaria nie należy do UE. Są to zaświadczenie o braku zastrzeżeń odnośnie rejestracji pojazdu lub przyczepy- Unbedeknlichkeitsbescheinigung  fur die Zulassung eines Kraftfahrzeuges/ świadectwo dokonania odprawy celnej, pokwitowanie opłaty cła i decyzja o cle importowym.

Jak wygląda świadectwo dokonania odprawy celnej  ?zaświadczenie o braku zastrzeżeń do rejestracji pojazdu

Poniżej przedstawiam pomocne linki:

Informacje dokładne jak sprowadzić samochód ze Szwajcarii:

http://www.motocaina.pl/artykul/jak-sprowadzic-samochod-ze-szwajcarii-6302.html

Informacje jak kupić samochód w Szwajcarii

http://moto.onet.pl/aktualnosci/jak-kupic-auto-ze-szwajcarii/rqqrx

Informacje z forum samochodowego o rejestracji i potrzebnych dokumentach dla pojazdu sprowadzonego ze Szwajcarii:

http://www.forumsamochodowe.pl/zarejestrowanie-auta-ze-szwajcarii-od-pol-roku-w-polsce-vt32642.htm

Tłumaczenie przysięgłe kompletu  dokumentów rejestracyjnych  pojazdu, umowy kupna-sprzedaży i dokumentów celnych.

Aby zlecić nam wycenę/tłumaczenie wystarczy, że prześlesz nam skan dokumentów na maila: biuro@tlumaczenia-przysiegle.com.pl – błyskawicznie wycenimy tłumaczenie i skontaktujemy się z Tobą. W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji pod numerem telefonu 12 272 40 36 i mailem.